Skip to content
Gratis Versand ab 94,00€
Gratis Versand für Erstbestellung (ab 49 € netto)
Das Familienunternehmen Wiepa ist 80 Jahre alt geworden!
Persönlicher Ansprechpartner 0611 9284730
English
  • Deutsch
  • English
    • About Us
    • FAQ
    • Personal Office Planning
    • B2B Offer
    • Contact
    • Blog
  • info@wiepa.com
  • 0611 928470
  • English
    • Deutsch
    • English
  • About Us
  • FAQ
  • Personal Office Planning
  • B2B Offer
  • Contact
  • Blog
  • 0611 928470
  • info@wiepa.com
English
  • Deutsch
  • English
All categories
  • All categories
Wiepa Bürofachpartner
Wiepa Bürofachpartner
All categories
  • All categories
Privatkunde inkl. MwSt. inkl. MwSt. Geschäftskunde zzgl. MwSt. zzgl. MwSt.
  • Alle Sortimente
    • Office supplies
      • Shipping & Packaging
      • Copy & Printer Papers
      • Folders & Filing
      • Pens & Accessories
      • Presentation & Planning
      • Stationery
      • Adhesive & Fastening
      • Forms & Contracts
      • Sticky Notes & Scratch Pads
      • Notebooks & Books
      • Role Papers
      • Ink & Toner
      • Office Technology
      • Building services
      • Computers & Communication
      • Air conditioning technology
      • IT cleaning products
    • Catering & Food
      • Groceries
      • Kitchen utensils
      • Kitchen appliances
      • Dishes & Cutlery
      • Hospitality
    • Warehouse & Operations
      • Tool
      • Workwear
      • Occupational Safety and Health
      • Car Accessories
      • Fire Protection
      • Building Security
      • First Aid
      • Signs
      • Ladders
      • Means of transport
      • Safes
    • Cleaning & Hygiene
      • Cleaning
      • Hygiene
      • Disinfection
      • Waste disposal
      • Bathroom Accessories
    • Furniture & Chairs
      • Ergonomic recommendation
      • Seating furniture
      • Tables
      • Cabinets & Shelves
      • Entrance & Reception
      • Lights & Lamps
      • Watches
    • Crafts & Creative
    • Schools & Daycare Centers
  • Bürobedarf
  • Büromöbel
  • Lager & Betriebsausstattung
  • Reinigung & Hygiene
  • Catering & Food
  • Hausmarke
  • Personalisierte Stempel & Stifte
  • Unsere Leistungen
  • Kontaktiere Uns
  • Aktionen

Welcome to Wiepa Bürofachpartner

  • Alle Sortimente

    • Alle Sortimente
    • Office supplies

      • Office supplies
      • Shipping & Packaging
      • Copy & Printer Papers
      • Folders & Filing
      • Pens & Accessories
      • Presentation & Planning
      • Stationery
      • Adhesive & Fastening
      • Forms & Contracts
      • Sticky Notes & Scratch Pads
      • Notebooks & Books
      • Role Papers
      • Ink & Toner
      • Office Technology
      • Building services
      • Computers & Communication
      • Air conditioning technology
      • IT cleaning products
    • Catering & Food

      • Catering & Food
      • Groceries
      • Kitchen utensils
      • Kitchen appliances
      • Dishes & Cutlery
      • Hospitality
    • Warehouse & Operations

      • Warehouse & Operations
      • Tool
      • Workwear
      • Occupational Safety and Health
      • Car Accessories
      • Fire Protection
      • Building Security
      • First Aid
      • Signs
      • Ladders
      • Means of transport
      • Safes
    • Cleaning & Hygiene

      • Cleaning & Hygiene
      • Cleaning
      • Hygiene
      • Disinfection
      • Waste disposal
      • Bathroom Accessories
    • Furniture & Chairs

      • Furniture & Chairs
      • Ergonomic recommendation
      • Seating furniture
      • Tables
      • Cabinets & Shelves
      • Entrance & Reception
      • Lights & Lamps
      • Watches
    • Crafts & Creative
    • Schools & Daycare Centers
  • Bürobedarf

    • Bürobedarf
    • Ordner & Ablagen Folders & Filing

      • Folders & Filing
      • Filing, Storage
      • Folders & Accessories
      • Sheet protectors / Document sleeves
      • Archiving
      • Staplers & Folders
      • Staplers & Hole Punches
      • Brackets
      • Ring binders
      • Register
      • Registries
      • Miscellaneous
    • Versand & Verpackungen Shipping & Packaging

      • Shipping & Packaging
      • Dispensers & Packing Tapes
      • Stamp
      • Envelopes & Mailers
      • Shipping boxes
      • Packaging material
      • Gift wrapping
      • Miscellaneous
    • Präsentation & Planung Presentation & Planning

      • Presentation & Planning
      • Flip chart & accessories
      • Whiteboards & Accessories
      • Magnetic Boards & Accessories
      • Pavement Signs & Brochure Holders
      • Information boards, display cases
      • Glass Panels & Accessories
      • Digital Presentation & Accessories
      • Chalkboards & Accessories
      • Pinboards & Accessories
      • Document Holders & Suspension Systems
      • Miscellaneous
    • Bürobedarf Office supplies

      • Office supplies
      • Cutters & Scissors
      • Correct
      • Erasing, Sharpening, and more
      • Desk Accessories
      • Business Cards & Accessories
      • Stamp
      • Calendar
      • Name Badge & ID Holder
      • Miscellaneous
    • Papiere Documents

      • Documents
      • Copy & Printer Papers
      • Sticky Notes & Notepads
      • Notebooks & Books
      • Forms & Contracts
      • Roles
    • Stifte & Zubehör Pens & Accessories

      • Pens & Accessories
      • Pencil
      • Fountain Pen
      • Ballpoint Pens & Refills
      • Marker
      • Ink & Gel Pens
      • Colouring & Drawing Pencils
      • Miscellaneous
    • Tinte & Toner Ink & Toner
    • Bürotechnik Office Technology

      • Office Technology
      • Shredder
      • Laminator
      • Label printer
      • Printers & Multifunction Devices
      • Computers & Communications
      • Desk & Calculator
      • IT Cleaning Products
      • Energy supply
      • Binding machine
      • POS Systems
      • Pricing
      • Cutting machine
      • Air conditioning technology
      • Miscellaneous
    • Taschen & Zubehör Bags & Luggage

      • Bags & Luggage
      • Suitcase
      • Folders
      • Backpacks
      • Bags
      • Miscellaneous
    • Schulen & Kitas School Supplies

      • School Supplies
      • Notebooks & Pads
      • School Bags & Satchels
      • School supplies
      • Writing & Painting
      • Crafts
      • Miscellaneous
  • Büromöbel

    • Büromöbel
    • Ergonomie Empfehlung Wiepa Office Furniture Recommendation
    • Sitzmöbel & Zubehör Seating & Accessories

      • Seating & Accessories
      • Visitor Chairs
      • Floor protection mats
      • Office chairs
      • Footrests
      • Stool
      • Seating comfort
      • Seating furniture
      • Accessories
    • Tischen & Zubehör Tables & Accessories

      • Tables & Accessories
      • Acoustic aids
      • Workbenches
      • Desks
      • Standing tables
      • Counters
    • Schränke & Regale Cabinets & Shelves

      • Cabinets & Shelves
      • Sidecar
      • Coat check
      • Binder column
      • Shelves
      • Pedestal (mobile)
      • Locks & Keys
      • Cupboards
    • Eingang & Empfang Entrance & Reception

      • Entrance & Reception
      • Mailbox
      • Floor mats
      • Coat racks
      • Doorstop
    • Uhren & Messgeräte Clocks & Measuring Instruments
    • Leuchten & Leuchmittel Luminaires & Lamps

      • Luminaires & Lamps
      • Table lamp
      • Floor lamp
      • Flashlights, string lights & co.
  • Lager & Betriebsausstattung

    • Lager & Betriebsausstattung
    • Werkzeug & Handwerk für Büro & Betrieb Tool

      • Tool
      • Adhesive
      • Luminaires
      • Hand Tools & Accessories
      • Machinery & Accessories
      • Measuring Tools
      • Cutting Tools
      • Protective Films
      • Other Tools
      • Workshop equipment
    • Transportmittel Means of transport

      • Means of transport
      • Hand trucks
      • Transport dolly
      • Transport cart
    • Arbeitsschutz Occupational Safety and Health

      • Occupational Safety and Health
      • Respiratory protection
      • Hearing protection
      • Head protection
      • Privacy screen
      • Other
    • Erste Hilfe First Aid

      • First Aid
      • Tissue paper
      • Ambulance Service
      • Measuring devices
      • Rest home
      • First aid kits / cabinets
      • Wound care
      • Other
    • Arbeitskleidung Workwear

      • Workwear
      • Tops
      • Shoes
      • Gloves
    • Gebäudesicherheit Building security

      • Building security
      • Barrier
      • Alarm systems
      • Intercom Systems
      • Winter service
    • Abfallentsorgung Signs & Wayfinding

      • Signs & Wayfinding
      • Labeling signs
      • Door signs
      • Warning & Instruction Signs
    • Brandschutz Fire Protection

      • Fire Protection
      • Fire extinguisher
      • Fire blankets
      • Alarm Annunciator
    • Leitern Ladders
    • Tresore Safes
    • Autozubehör Car Accessories
  • Reinigung & Hygiene

    • Reinigung & Hygiene
    • Reinigung & Hygiene Cleaning

      • Cleaning
      • Brooms & Brushes
      • IT cleaning supplies
      • Budget funds
      • Cleaning device
      • Detergents
      • Cleaning supplies
      • Sponges & Cloths
      • Wiper
    • Hygiene Hygiene

      • Hygiene
      • Drugstore items
      • Hygiene protection
      • Paper Towels & Dispensers
      • Soaps & Dispensers
      • Toilet Paper & Dispensers
    • Desinfektion Disinfection
    • Abfallentsorgung Waste disposal

      • Waste disposal
      • Waste Bin
      • Ashtray
      • Bin Bags & Rubbish Sacks
    • Badaccessoires Bathroom Accessories
  • Catering & Food

    • Catering & Food
    • Catering & Food Catering & Food

      • Catering & Food
      • Drinks
      • Spices & Toppings
      • Coffee & Tea
      • Cookies & Biscuits
      • Groceries
      • Dietary supplements
      • Milk & Sugar
      • Nuts & Snacks
      • Confectionery
    • Küchenutensilien Kitchen utensils

      • Kitchen utensils
      • Storage
      • Bake
      • Kitchen utensils
      • Pots & Pans
    • Küchengeräte & Zubehör Kitchen Appliances & Accessories

      • Kitchen Appliances & Accessories
      • Coffee Machines & Accessories
      • Kitchen appliances
    • Geschirr & Besteck Dishes & Cutlery

      • Dishes & Cutlery
      • Cutlery
      • Crockery
      • Glasses & Mugs
      • Carafe
      • Bowls & Baskets
    • Bewirtung Catering
  • Hausmarke

    • Hausmarke
    • All Items
    • Soennecken
    • Chairs
    • Furniture
  • Personalisierte Stempel & Stifte

    Personalisierte Stempel & Stifte
    Image alt
    Image alt
  • Unsere Leistungen

    • Unsere Leistungen
    • Actions
    • B2B Offer
    • Personal office planning
    • FAQ
    • Services in Wiesbaden
    • About Us
    • Test sitting in Wiesbaden
    • Blog
  • Kontaktiere Uns

    Kontaktiere Uns

    Contact us

    Email is invalid

  • Aktionen

Your cart

Your cart is empty

Continue shopping
Treuepunkteprogramm
1-3 Tage Lieferung
Öko-Tipp
Familienunternehmen seit 1946
Skeleton text
Skeleton text
Skeleton text
Skeleton text
Skeleton text
Skeleton text
Skeleton text
Skeleton text
Skeleton text

Choose your Location

  • Wiepa Bürofachpartner GmbH

    Image alt

    Keine Abholgebühr

    Meistens sind die Artikel abholbereit innerhalb von 3 Werktagen.

    Fritz-Haber-Straße 4, 65203 Wiesbaden

    Rufen Sie uns gerne an und finden Sie heraus, ob wir den Artikel vorrätig direkt zum abholen haben: 0611 928470

    Mo.-Fr.: 08:00 - 17:00 Uhr

    zur Navigation
Store locator
1002

Search results

büroversorgung

Search results

{"id":57825516945791,"title":"3.5","option1":"3.5","option2":null,"option3":null,"sku":null,"requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":null,"available":true,"name":"Milk Bundle for Coffee and Office Supplies - 3.5","public_title":"3.5","options":["3.5"],"price":5498,"weight":0,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":null,"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Milk Bundle for Coffee and Office Supplies

54,98€ 46,20€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • For coffee supply and office kitchen
  • Varieties with 1.5 percent and 3.5 percent fat
  • Suitable for break room and meeting area
  • Convenient for regular reorders
Available for pickup at
Out of stock at
DURABLE Ordnerregister 12 Registerblätter - Wiepa Bürofachpartner
{"id":57221565481343,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"121044680","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83251101073791,"product_id":15612453650815,"position":1,"created_at":"2026-03-28T15:19:52+01:00","updated_at":"2026-03-28T15:19:52+01:00","alt":"DURABLE Ordnerregister 12 Registerblätter - Wiepa Bürofachpartner","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A009048A009048K.jpg?v=1774707592","variant_ids":[57221565481343]},"available":true,"name":"DURABLE Folder Index 12 Tabs","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":486,"weight":119,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4005546640679","featured_media":{"alt":"DURABLE Ordnerregister 12 Registerblätter - Wiepa Bürofachpartner","id":70401147928959,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A009048A009048K.jpg?v=1774707592"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
DURABLE Folder Index 12 Tabs

4,86€ 4,08€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Dimensions: 23 x 29.8 cm (W x H)
  • For paper size: DIN A4
  • Thickness: 0.12 mm
  • Tabs: blank
  • Universal perforation
  • incl. interchangeable index strips
  • Material: Polypropylene
  • 12 index sheets
Available for pickup at
Out of stock at
DURABLE Ordnerregister 12 Registerblätter
Image alt
{"id":57221533368703,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"121001400","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83250845581695,"product_id":15612447424895,"position":3,"created_at":"2026-03-28T15:13:13+01:00","updated_at":"2026-04-06T14:52:40+02:00","alt":"DURABLE Ordnerregister 12 Registerblätter","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000640Y000640P.jpg?v=1775479960","variant_ids":[57221533368703]},"available":true,"name":"DURABLE Folder Index 12 Tabs","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":920,"weight":170,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4005546630045","featured_media":{"alt":"DURABLE Ordnerregister 12 Registerblätter","id":70401026490751,"position":3,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000640Y000640P.jpg?v=1775479960"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
DURABLE Folder Index 12 Tabs

9,20€ 7,73€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Dimensions: 21/22.5 x 29.7 cm (W x H)
  • For paper size: DIN A4
  • Thickness: 0.13 mm
  • Tabs: 1-12, Jan-Dec, blank
  • full height
  • 4-hole punched
  • Material: PVC
  • Color: transparent
  • 12 register sheets
Available for pickup at
Out of stock at
DURABLE Ordnerregister 5 Registerblätter
{"id":57221582356863,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"121218200","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83251462373759,"product_id":15612456567167,"position":1,"created_at":"2026-03-28T15:24:44+01:00","updated_at":"2026-04-06T14:57:10+02:00","alt":"DURABLE Ordnerregister 5 Registerblätter","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A009917A009917N.jpg?v=1775480230","variant_ids":[57221582356863]},"available":true,"name":"DURABLE Folder Index 5 Tabs","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":481,"weight":92,"compare_at_price":497,"inventory_management":"shopify","barcode":"4005546630083","featured_media":{"alt":"DURABLE Ordnerregister 5 Registerblätter","id":70401213923711,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A009917A009917N.jpg?v=1775480230"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
DURABLE Folder Index 5 Tabs
4,81€ 4,04€ 4,97€ 4,17€
-3%
Unit price
  • Dimensions: 21/22.5 x 29.7 cm (W x H)
  • For paper size: DIN A4
  • Thickness: 0.13 mm
  • Tabs: 1-5, blank
  • full height
  • 4-hole punched
  • Material: PVC
  • Color: transparent
  • 5 index sheets
Available for pickup at
Out of stock at
DURABLE Ordnerregister 10 Registerblätter - Wiepa Bürofachpartner
Image alt
{"id":57221565448575,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"121044580","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83251100418431,"product_id":15612453618047,"position":1,"created_at":"2026-03-28T15:19:49+01:00","updated_at":"2026-03-28T15:19:49+01:00","alt":"DURABLE Ordnerregister 10 Registerblätter - Wiepa Bürofachpartner","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y001780Y001780I.jpg?v=1774707589","variant_ids":[57221565448575]},"available":true,"name":"DURABLE Folder Index 10 Index Sheets","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":401,"weight":91,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4005546640730","featured_media":{"alt":"DURABLE Ordnerregister 10 Registerblätter - Wiepa Bürofachpartner","id":70401147765119,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y001780Y001780I.jpg?v=1774707589"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
DURABLE Folder Index 10 Index Sheets

4,01€ 3,36€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Dimensions: 23 x 29.8 cm (W x H)
  • For paper size: DIN A4
  • Thickness: 0.12 mm
  • Tabs: blank
  • Universal perforation
  • incl. exchangeable insertable labels
  • Material: Polypropylene
  • 10 index sheets
Available for pickup at
Out of stock at
DURABLE Ordnerregister 10 Registerblätter - Wiepa Bürofachpartner
{"id":57221580882303,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"121217903","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83251460637055,"product_id":15612456403327,"position":1,"created_at":"2026-03-28T15:24:35+01:00","updated_at":"2026-03-28T15:24:35+01:00","alt":"DURABLE Ordnerregister 10 Registerblätter - Wiepa Bürofachpartner","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000640Y000640Q.jpg?v=1774707875","variant_ids":[57221580882303]},"available":true,"name":"DURABLE Index Dividers, 10-Tab","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":785,"weight":148,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4005546630106","featured_media":{"alt":"DURABLE Ordnerregister 10 Registerblätter - Wiepa Bürofachpartner","id":70401212449151,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000640Y000640Q.jpg?v=1774707875"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
DURABLE Index Dividers, 10-Tab

7,85€ 6,59€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Dimensions: 21/22.5 x 29.7 cm (W x H)
  • For paper size: DIN A4
  • Thickness: 0.13 mm
  • Tabs: 1-10, blank
  • full height
  • 4-hole punching
  • Material: PVC
  • Color: transparent
  • 10 index sheets
Available for pickup at
Out of stock at
Bi-office Wochenplaner
{"id":57222204850559,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"150132201","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83327693291903,"product_id":15612771533183,"position":1,"created_at":"2026-03-30T15:45:14+02:00","updated_at":"2026-04-06T17:36:50+02:00","alt":"Bi-office Wochenplaner","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A009244A009244V.jpg?v=1775489810","variant_ids":[57222204850559]},"available":true,"name":"Bi-office Weekly Planner Glass Collection 4 mm white","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":16147,"weight":0,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"5603750113331","featured_media":{"alt":"Bi-office Wochenplaner","id":70427433566591,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A009244A009244V.jpg?v=1775489810"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Bi-office Weekly Planner Glass Collection 4 mm white

161,47€ 135,68€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Dimensions: 74 x 48 cm (W x H)
  • Board writable
  • Board magnetic
  • Incl. marker, 2 magnets, instructions
  • Material: Glass
  • Color: white
Available for pickup at
Out of stock at
Bi-office Schaukasten Exhibit 27 x DIN A4
Image alt
{"id":57222140887423,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"136009300","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":84099803021695,"product_id":15612737945983,"position":2,"created_at":"2026-04-24T14:26:28+02:00","updated_at":"2026-04-24T14:26:32+02:00","alt":"Bi-office Schaukasten Exhibit 27 x DIN A4","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/A011202V.jpg?v=1777033592","variant_ids":[57222140887423]},"available":true,"name":"Bi-office Exhibit Display Case 12 x DIN A4","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":36526,"weight":16500,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"5603750520009","featured_media":{"alt":"Bi-office Schaukasten Exhibit 27 x DIN A4","id":70760885158271,"position":2,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/A011202V.jpg?v=1777033592"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Bi-office Exhibit Display Case 12 x DIN A4

365,26€ 306,94€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Area of use: Indoor
  • Dimensions: 92.6 x 96.7 x 5.4 cm (W x H x D)
  • For paper size: 12 x DIN A4
  • Type designation of glass: Safety glass
  • magnetic
  • Sliding door
  • with lock
  • Frame material: Aluminium
  • Back panel material: Steel
  • Colour: white
Available for pickup at
Out of stock at
Bi-office Schaukasten Exhibit 15 x DIN A4 - Wiepa Bürofachpartner
Image alt
{"id":57222140821887,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"136009200","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83894926016895,"product_id":15612737880447,"position":3,"created_at":"2026-04-16T09:56:59+02:00","updated_at":"2026-04-16T09:56:59+02:00","alt":"Bi-office Schaukasten Exhibit 15 x DIN A4 - Wiepa Bürofachpartner","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A011202A011202W_3999de62-c658-4139-ab3a-7fdf549eadd8.jpg?v=1776326219","variant_ids":[57222140821887]},"available":true,"name":"Bi-Office Exhibit Notice Board 15 x DIN A4","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":41607,"weight":20500,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"5603750524328","featured_media":{"alt":"Bi-office Schaukasten Exhibit 15 x DIN A4 - Wiepa Bürofachpartner","id":70646227075455,"position":3,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A011202A011202W_3999de62-c658-4139-ab3a-7fdf549eadd8.jpg?v=1776326219"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Bi-Office Exhibit Notice Board 15 x DIN A4

416,07€ 349,63€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Area of use: Indoors
  • Dimensions: 114.6 x 96.7 x 5.4 cm (W x H x D)
  • For paper size: 15 x DIN A4
  • Type of glass: Safety glass
  • magnetic
  • Sliding door
  • with lock
  • Frame material: Aluminium
  • Back panel material: Steel
  • Colour: white
Available for pickup at
Out of stock at
DURABLE Ausweishalter
{"id":57221879136639,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"124236200","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83256852119935,"product_id":15612568207743,"position":1,"created_at":"2026-03-28T16:49:24+01:00","updated_at":"2026-04-06T15:32:55+02:00","alt":"DURABLE Ausweishalter","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A009915A009915X.jpg?v=1775482375","variant_ids":[57221879136639]},"available":true,"name":"Durable ID Holder 90x54mm transparent 25pcs","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":8716,"weight":333,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4005546811017","featured_media":{"alt":"DURABLE Ausweishalter","id":70402098233727,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A009915A009915X.jpg?v=1775482375"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Durable ID Holder 90x54mm transparent 25pcs

87,16€ 73,24€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Product use: company ID, security pass
  • open on left
  • Fastening technique: swivel clip
  • Material: rigid film
  • Colour: transparent
  • 25 pcs/pack.
Available for pickup at
Out of stock at
SIGEL Visitenkartenständer
{"id":57221991432575,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"126167300","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83325443604863,"product_id":15612637839743,"position":1,"created_at":"2026-03-30T12:14:00+02:00","updated_at":"2026-04-06T16:05:45+02:00","alt":"SIGEL Visitenkartenständer","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A007453A007453W.jpg?v=1775484345","variant_ids":[57221991432575]},"available":true,"name":"Sigel Business Card Holder max. 50 cards PS bk","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":649,"weight":54,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4004360934278","featured_media":{"alt":"SIGEL Visitenkartenständer","id":70425518932351,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A007453A007453W.jpg?v=1775484345"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Sigel Business Card Holder max. 50 cards PS bk

6,49€ 5,45€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Dimensions: 10.2 x 4.7 x 3.9 cm (W x H x D)
  • max. permissible card dimensions supported: 97 x 85 mm (W x H)
  • Orientation of position (access side): open at the top
  • max. number of cards: 50 cards
  • Material: hard plastic
  • Color: crystal clear
Available for pickup at
Out of stock at
Esmeyer® Kaffeeservice - Wiepa Bürofachpartner
{"id":57223131922815,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"439074900","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83390654218623,"product_id":15613164847487,"position":1,"created_at":"2026-04-01T10:01:54+02:00","updated_at":"2026-04-01T10:01:54+02:00","alt":"Esmeyer® Kaffeeservice - Wiepa Bürofachpartner","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000612Y000612J.jpg?v=1775030514","variant_ids":[57223131922815]},"available":true,"name":"Esmeyer Coffee Service Heike Set 20pcs","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":13277,"weight":5310,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4007796043583","featured_media":{"alt":"Esmeyer® Kaffeeservice - Wiepa Bürofachpartner","id":70455801643391,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000612Y000612J.jpg?v=1775030514"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Esmeyer Coffee Service Heike Set 20pcs

132,77€ 111,57€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • 6 x cups, saucers, dessert plates, 1 x sugar bowl, 1 x milk jug
  • Material: Porcelain
  • Color: white
Available for pickup at
Out of stock at
Seltmann Weiden Kaffeeservice Compact
{"id":57223279280511,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"490288401","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83392297304447,"product_id":15613252829567,"position":1,"created_at":"2026-04-01T12:20:30+02:00","updated_at":"2026-04-06T23:32:48+02:00","alt":"Seltmann Weiden Kaffeeservice Compact","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A009191A009191A.jpg?v=1775511168","variant_ids":[57223279280511]},"available":true,"name":"Seltmann Weiden Compact Uni Coffee Service 20 pcs white","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":14948,"weight":5485,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4003106338493","featured_media":{"alt":"Seltmann Weiden Kaffeeservice Compact","id":70457333809535,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A009191A009191A.jpg?v=1775511168"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Seltmann Weiden Compact Uni Coffee Service 20 pcs white

149,48€ 125,61€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • 6 x Cups, Saucers, Cake Plates, 1 x Sugar Bowl, 1 x Creamer
  • Material: Porcelain
  • Colour: White
  • 20 pcs/pack.
Available for pickup at
Out of stock at
Bene Prospekthülle DIN A4 100 St./Pack. - Wiepa Bürofachpartner
Image alt
{"id":57221987434879,"title":"60","option1":"60","option2":null,"option3":null,"sku":"126080203","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83325407166847,"product_id":15612635119999,"position":1,"created_at":"2026-03-30T12:09:49+02:00","updated_at":"2026-03-30T12:09:49+02:00","alt":"Bene Prospekthülle DIN A4 100 St.\/Pack. - Wiepa Bürofachpartner","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A006260A006260R.jpg?v=1774865389","variant_ids":[57221987434879]},"available":true,"name":"Bene Clear Folder A4 100 pcs.\/pack. - 60","public_title":"60","options":["60"],"price":1240,"weight":680,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"9003262280075","featured_media":{"alt":"Bene Prospekthülle DIN A4 100 St.\/Pack. - Wiepa Bürofachpartner","id":70425491538303,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A006260A006260R.jpg?v=1774865389"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Bene Clear Folder A4 100 pcs./pack.

From 12,40€ From 10,42€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • For paper size: DIN A4
  • open top
  • universal punching
  • archive safe
  • Material: polypropylene
  • Color: crystal clear
  • 100 pcs/pack
Available for pickup at
Out of stock at
Soennecken Reinigungstuch
{"id":57222843564415,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"187038600","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83332781146495,"product_id":15612967715199,"position":1,"created_at":"2026-03-30T20:52:03+02:00","updated_at":"2026-04-06T20:00:35+02:00","alt":"Soennecken Reinigungstuch","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A010650A010650M.jpg?v=1775498435","variant_ids":[57222843564415]},"available":true,"name":"Soennecken Cleaning Wipes Screen wet\/dry 20 pcs","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":369,"weight":78,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4003630012616","featured_media":{"alt":"Soennecken Reinigungstuch","id":70432063750527,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A010650A010650M.jpg?v=1775498435"}},"requires_selling_plan":false,"unit_price":18,"unit_price_measurement":{"measured_type":"count","quantity_value":"20.0","quantity_unit":"item","reference_value":1,"reference_unit":"item"},"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Soennecken Cleaning Wipes Screen wet/dry 20 pcs

3,69€ 3,10€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price 0,18€ each
  • Product use: screens, glass, TFTs
  • anti-static
  • incl. 10 wet wipes, 10 dry wipes
  • 20 pcs/pack.
  • Safety instructions: If medical advice is needed, have product container or label at hand. Keep out of reach of children. Read all instructions carefully and follow them.
Available for pickup at
Out of stock at
PiCK UP! Schokoriegel CHOCO & MILCH
{"id":57223301300607,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"492066600","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83392485032319,"product_id":15613265609087,"position":1,"created_at":"2026-04-01T12:38:57+02:00","updated_at":"2026-04-06T23:41:30+02:00","alt":"PiCK UP! Schokoriegel CHOCO \u0026 MILCH","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A014364A014364A.jpg?v=1775511690","variant_ids":[57223301300607]},"available":true,"name":"PiCK UP! Chocolate Bar CHOCO \u0026 MILK","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":1916,"weight":762,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4017100027673","featured_media":{"alt":"PiCK UP! Schokoriegel CHOCO \u0026 MILCH","id":70457504760191,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A014364A014364A.jpg?v=1775511690"}},"requires_selling_plan":false,"unit_price":2851,"unit_price_measurement":{"measured_type":"weight","quantity_value":"0.672","quantity_unit":"kg","reference_value":1,"reference_unit":"kg"},"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
PiCK UP! Chocolate Bar CHOCO & MILK

19,16€ 17,90€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price 28,51€/kg
  • 24 x 28 g/pack.
Available for pickup at
Out of stock at
Kölln Muesli Crunchy Chocolate Croquant 4 x 1,700 g/pack.
Image alt
{"id":57223332725119,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"492185800","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83392754221439,"product_id":15613285564799,"position":2,"created_at":"2026-04-01T13:01:52+02:00","updated_at":"2026-04-06T23:52:07+02:00","alt":"Kölln Müsli Knusper Schoko-Krokant 4 x 1.700 g\/Pack.","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000530Y000530W.jpg?v=1775512327","variant_ids":[57223332725119]},"available":true,"name":"Kölln Muesli Crunchy Chocolate Croquant 4 x 1,700 g\/pack.","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":4243,"weight":7168,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4000540223576","featured_media":{"alt":"Kölln Müsli Knusper Schoko-Krokant 4 x 1.700 g\/Pack.","id":70457752256895,"position":2,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000530Y000530W.jpg?v=1775512327"}},"requires_selling_plan":false,"unit_price":624,"unit_price_measurement":{"measured_type":"weight","quantity_value":"6.8","quantity_unit":"kg","reference_value":1,"reference_unit":"kg"},"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Kölln Muesli Crunchy Chocolate Croquant 4 x 1,700 g/pack.

42,43€ 39,65€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price 6,24€/kg
  • Crispy Chocolate Croquant
  • 4 x 1,700 g/pack.
Available for pickup at
Out of stock at
Signalklebeband Vorsicht Glas
{"id":57222690046335,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"164742320","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":null,"available":true,"name":"Warning Tape Caution Glass Fragile 50mmx66m","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":267,"weight":179,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4003969942356","requires_selling_plan":false,"unit_price":4,"unit_price_measurement":{"measured_type":"length","quantity_value":"66.0","quantity_unit":"m","reference_value":1,"reference_unit":"m"},"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Warning Tape Caution Glass Fragile 50mmx66m

2,67€ 2,24€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price 0,04€/m
  • Dimensions: 50 mm x 66 m (W x L)
  • Film thickness: 28 µm
  • Unwinding noise: low
  • Material: Acrylate
  • Colour: red
  • Print colour: black
  • Print text: Caution Glass
Available for pickup at
Out of stock at
APS Untertasse SNUG Kaffeetasse - Wiepa Bürofachpartner
{"id":57223144014207,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"439092476","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83390751801727,"product_id":15613172482431,"position":1,"created_at":"2026-04-01T10:11:18+02:00","updated_at":"2026-04-01T10:11:18+02:00","alt":"APS Untertasse SNUG Kaffeetasse - Wiepa Bürofachpartner","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y001003Y001003J.jpg?v=1775031078","variant_ids":[57223144014207]},"available":true,"name":"APS Coffee Saucer SNUG 14.5cm Taupe 6pcs","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":2444,"weight":1073,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4004133268395","featured_media":{"alt":"APS Untertasse SNUG Kaffeetasse - Wiepa Bürofachpartner","id":70455886283135,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y001003Y001003J.jpg?v=1775031078"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
APS Coffee Saucer SNUG 14.5cm Taupe 6pcs

24,44€ 20,53€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Product Use: Coffee Cup
  • Diameter: 14.5 mm
  • Material: Porcelain
  • Color: Taupe
  • 6 Pcs/Pack
Available for pickup at
Out of stock at
Seitenbacher Müsli Protein 40 x 50 g/Pack.
{"id":57223315161471,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"492147200","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83392619184511,"product_id":15613275242879,"position":1,"created_at":"2026-04-01T12:51:13+02:00","updated_at":"2026-04-06T23:47:22+02:00","alt":"Seitenbacher Müsli Protein 40 x 50 g\/Pack.","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000097Y000097N.jpg?v=1775512042","variant_ids":[57223315161471]},"available":true,"name":"Seitenbacher Muesli Protein 40 x 50 g\/pack.","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":5606,"weight":1351,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4008391784215","featured_media":{"alt":"Seitenbacher Müsli Protein 40 x 50 g\/Pack.","id":70457627148671,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000097Y000097N.jpg?v=1775512042"}},"requires_selling_plan":false,"unit_price":2803,"unit_price_measurement":{"measured_type":"weight","quantity_value":"2.0","quantity_unit":"kg","reference_value":1,"reference_unit":"kg"},"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Seitenbacher Muesli Protein 40 x 50 g/pack.

56,06€ 52,39€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price 28,03€/kg
  • Protein
  • 40 x 50g/pack
Available for pickup at
Out of stock at
Tchibo Kaffee Select Premium löslich - Wiepa Bürofachpartner
{"id":57223298351487,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"492053100","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83392475464063,"product_id":15613264363903,"position":1,"created_at":"2026-04-01T12:37:45+02:00","updated_at":"2026-04-01T12:37:45+02:00","alt":"Tchibo Kaffee Select Premium löslich - Wiepa Bürofachpartner","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000562Y000562G.jpg?v=1775039865","variant_ids":[57223298351487]},"available":true,"name":"Tchibo Coffee Select Premium Instant","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":9957,"weight":1448,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4006067810374","featured_media":{"alt":"Tchibo Kaffee Select Premium löslich - Wiepa Bürofachpartner","id":70457495781759,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000562Y000562G.jpg?v=1775039865"}},"requires_selling_plan":false,"unit_price":11063,"unit_price_measurement":{"measured_type":"weight","quantity_value":"0.9","quantity_unit":"kg","reference_value":1,"reference_unit":"kg"},"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Tchibo Coffee Select Premium Instant

99,57€ 93,05€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price 110,63€/kg
  • mild, harmonious
  • soluble
  • 500 x 1.8 g/pack.
Available for pickup at
Out of stock at
Ritter Sport Schokolade Würfel 994 g
{"id":57223351009663,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"492216100","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83392921076095,"product_id":15613297820031,"position":1,"created_at":"2026-04-01T13:14:08+02:00","updated_at":"2026-04-06T23:57:25+02:00","alt":"Ritter Sport Schokolade Würfel 994 g","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y001107Y001107R.jpg?v=1775512645","variant_ids":[57223351009663]},"available":true,"name":"Ritter Sport Chocolate Cubes 994 g","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":3841,"weight":1138,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4000417676108","featured_media":{"alt":"Ritter Sport Schokolade Würfel 994 g","id":70457894240639,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y001107Y001107R.jpg?v=1775512645"}},"requires_selling_plan":false,"unit_price":3864,"unit_price_measurement":{"measured_type":"weight","quantity_value":"0.994","quantity_unit":"kg","reference_value":1,"reference_unit":"kg"},"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Ritter Sport Chocolate Cubes 994 g

38,41€ 35,89€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price 38,64€/kg
  • Chocolate Mousse, Chocolate Crisp
  • Weight: 994 g
Available for pickup at
Out of stock at
SCHOTT ZWIESEL Bierglas Mondial
Image alt
{"id":57223136805247,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"439082000","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83390695899519,"product_id":15613168025983,"position":2,"created_at":"2026-04-01T10:06:11+02:00","updated_at":"2026-04-01T10:06:11+02:00","alt":"SCHOTT ZWIESEL Bierglas Mondial - Wiepa Bürofachpartner","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000876Y000876J.jpg?v=1775030771","variant_ids":[57223136805247]},"available":true,"name":"Schott Zwiesel Beer Glass Mondial 410ml 6pcs","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":4503,"weight":0,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4001837917024","featured_media":{"alt":"SCHOTT ZWIESEL Bierglas Mondial - Wiepa Bürofachpartner","id":70455838736767,"position":2,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000876Y000876J.jpg?v=1775030771"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Schott Zwiesel Beer Glass Mondial 410ml 6pcs

45,03€ 37,84€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Capacity of drinking vessel: 410 ml
  • Material: Crystal glass
  • Color: transparent
  • 6 pcs./pack.
Available for pickup at
Out of stock at
Kölln Muesli Oats Chocolate 8 x 450 g/pack.
Image alt
{"id":57223352975743,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"492221000","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83392934969727,"product_id":15613299261823,"position":2,"created_at":"2026-04-01T13:16:29+02:00","updated_at":"2026-04-06T23:58:30+02:00","alt":"Kölln Müsli Hafer Schoko 8 x 450 g\/Pack.","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y001599Y001599B.jpg?v=1775512710","variant_ids":[57223352975743]},"available":true,"name":"Kölln Muesli Oats Chocolate 8 x 450 g\/pack.","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":3248,"weight":0,"compare_at_price":4059,"inventory_management":"shopify","barcode":"4000540263862","featured_media":{"alt":"Kölln Müsli Hafer Schoko 8 x 450 g\/Pack.","id":70457907020159,"position":2,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y001599Y001599B.jpg?v=1775512710"}},"requires_selling_plan":false,"unit_price":902,"unit_price_measurement":{"measured_type":"weight","quantity_value":"3.6","quantity_unit":"kg","reference_value":1,"reference_unit":"kg"},"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Kölln Muesli Oats Chocolate 8 x 450 g/pack.
32,48€ 30,35€ 40,59€ 37,93€
-20%
Unit price 9,02€/kg
  • Oat Chocolate
  • 8 x 450 g/pack.
Available for pickup at
Out of stock at
Seitenbacher Müsli Bergsteiger 750 g/Pack.
{"id":57223315751295,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"492148300","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83392621707647,"product_id":15613275603327,"position":1,"created_at":"2026-04-01T12:51:30+02:00","updated_at":"2026-04-06T23:47:29+02:00","alt":"Seitenbacher Müsli Bergsteiger 750 g\/Pack.","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000097Y000097M.jpg?v=1775512049","variant_ids":[57223315751295]},"available":true,"name":"Seitenbacher Muesli Mountaineer 750 g\/pack.","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":626,"weight":760,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4008391040229","featured_media":{"alt":"Seitenbacher Müsli Bergsteiger 750 g\/Pack.","id":70457629114751,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y000097Y000097M.jpg?v=1775512049"}},"requires_selling_plan":false,"unit_price":835,"unit_price_measurement":{"measured_type":"weight","quantity_value":"0.75","quantity_unit":"kg","reference_value":1,"reference_unit":"kg"},"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Seitenbacher Muesli Mountaineer 750 g/pack.

6,26€ 5,85€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price 8,35€/kg
  • 750 g/pack.
Available for pickup at
Out of stock at
Kölln Müsli Knusper Schoko & Keks Hafer 6 x 1.050 g/Pack. - Wiepa Bürofachpartner
Image alt
{"id":58501358944639,"title":"4 x 1.150 g\/Pack.","option1":"4 x 1.150 g\/Pack.","option2":null,"option3":null,"sku":"492259500","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":null,"available":true,"name":"Kölln Muesli Crunchy Chocolate \u0026 Cookie Oat 6 x 1,050 g\/pack. - 4 x 1.150 g\/Pack.","public_title":"4 x 1.150 g\/Pack.","options":["4 x 1.150 g\/Pack."],"price":4977,"weight":0,"compare_at_price":7515,"inventory_management":"shopify","barcode":"4000540233216","requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Kölln Muesli Crunchy Chocolate & Cookie Oat 6 x 1,050 g/pack.
49,77€ 46,51€ 75,15€ 70,23€
-34%
Unit price
  • Crispy Chocolate & Biscuit Oat
  • 6 x 1,050 g/pack
Available for pickup at
Out of stock at
Fetra Transportwagen
Image alt
{"id":57223986282879,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"890044400","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83437165740415,"product_id":15613664690559,"position":1,"created_at":"2026-04-02T14:37:07+02:00","updated_at":"2026-04-07T05:42:51+02:00","alt":"Fetra Transportwagen","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A010164A010164Q.jpg?v=1775533371","variant_ids":[57223986282879]},"available":true,"name":"fetra Office Trolley, 3 Shelves, 720x350mm","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":41159,"weight":0,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4017976048703","featured_media":{"alt":"Fetra Transportwagen","id":70471842955647,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A010164A010164Q.jpg?v=1775533371"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
fetra Office Trolley, 3 Shelves, 720x350mm

411,59€ 345,87€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Dimensions: 38.5 x 110 x 81 cm (W x H x L)
  • Loading area dimensions: 35 x 72 cm (W x L)
  • Shelf heights: 260, 620, 980 mm
  • Load capacity: 150 kg
  • Weight: 22 kg
Available for pickup at
Out of stock at
C+P Einlegeboden Acurado C+P Büroregal/Büroschrank Acurado ((800 x 1.950 x 600 mm (B x H x T) Stahl, lackiert
{"id":57223903609215,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"820240181","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83436021350783,"product_id":15613611082111,"position":1,"created_at":"2026-04-02T12:58:07+02:00","updated_at":"2026-04-02T12:58:07+02:00","alt":"C+P Einlegeboden Acurado C+P Büroregal\/Büroschrank Acurado ((800 x 1.950 x 600 mm (B x H x T) Stahl, lackiert","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y001813Y001813R.jpg?v=1775127487","variant_ids":[57223903609215]},"available":true,"name":"C+P Shelf Acurado C+P Office Shelf\/Office Cabinet Acurado ((800 x 1,950 x 600 mm (W x H x D) Steel, painted","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":8354,"weight":0,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4069361150737","featured_media":{"alt":"C+P Einlegeboden Acurado C+P Büroregal\/Büroschrank Acurado ((800 x 1.950 x 600 mm (B x H x T) Stahl, lackiert","id":70470746407295,"position":1,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000Y001813Y001813R.jpg?v=1775127487"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
C+P Shelf Acurado C+P Office Shelf/Office Cabinet Acurado ((800 x 1,950 x 600 mm (W x H x D) Steel, painted

83,54€ 70,20€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Delivery note: Please note: Delivery by articulated lorry must be possible
  • Use for product: C+P office shelf/office cabinet Acurado (800 x 1,950 x 600 mm (W x H x D)
  • Material: Steel, painted
  • Colour: light grey
Available for pickup at
Out of stock at
DURABLE Projektionswagen
Image alt
{"id":57223987396991,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"890046580","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83437187760511,"product_id":15613665476991,"position":5,"created_at":"2026-04-02T14:40:11+02:00","updated_at":"2026-04-07T05:43:42+02:00","alt":"DURABLE Projektionswagen","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A013757A013757S.jpg?v=1775533422","variant_ids":[57223987396991]},"available":true,"name":"Durable Office Cart 508x432mm 3 Shelves Grey","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":36300,"weight":0,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4005546301860","featured_media":{"alt":"DURABLE Projektionswagen","id":70471864910207,"position":5,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000A013757A013757S.jpg?v=1775533422"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Durable Office Cart 508x432mm 3 Shelves Grey

363,00€ 305,04€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
Available for pickup at
Out of stock at
Brother Schwarz Toner TN-2120 für Büro, zeigt den Tonerbehälter und die Verpackung in einer Nahaufnahme.
Image alt
{"id":57221194416511,"title":"Default Title","option1":"Default Title","option2":null,"option3":null,"sku":"102232190","requires_shipping":true,"taxable":true,"featured_image":{"id":83245126877567,"product_id":15612346728831,"position":2,"created_at":"2026-03-28T12:51:30+01:00","updated_at":"2026-04-06T13:22:59+02:00","alt":"Brother Toner schwarz TN-2120","width":2000,"height":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000B001993B001993J.jpg?v=1775474579","variant_ids":[57221194416511]},"available":true,"name":"Brother Toner TN-2120 Black – Reliability and Sharp Contours for Your Office","public_title":null,"options":["Default Title"],"price":10199,"weight":867,"compare_at_price":null,"inventory_management":"shopify","barcode":"4977766654203","featured_media":{"alt":"Brother Toner schwarz TN-2120","id":70399242142079,"position":2,"preview_image":{"aspect_ratio":1.0,"height":2000,"width":2000,"src":"\/\/shop.wiepa.com\/cdn\/shop\/files\/2000B001993B001993J.jpg?v=1775474579"}},"requires_selling_plan":false,"selling_plan_allocations":[],"quantity_rule":{"min":1,"max":null,"increment":1}}
Brother Toner TN-2120 Black – Reliability and Sharp Contours for Your Office

101,99€ 85,70€ inkl. MwSt. zzgl. MwSt.

Unit price
  • Suitable for printer model: HL-2140, -2150N, -2170W, DCP-7030, -7040, -7045N, MFC-7320, -7440N, -7840W
  • Original accessory
  • Consumable group type designation: TN-2120
  • max. number of printed pages: approx. 2,600 pages
  • Color: black
Available for pickup at
Out of stock at

Office Supplies for Businesses: What's Included?

Office Supplies for Businesses: What's Included? In short Office supplies encompass far more than classic office stationery, from hygiene and coffee to shipping materials. Consolidating these areas with a single point of contact significantly reduces vendor management and individual invoices. Office supplies mean that all regularly needed consumables are reliably available in the company. This includes office stationery, hygiene articles, coffee, cleaning supplies, shipping materials, printer accessories and many small articles for daily operations. Typical Areas of Office Supplies Office stationery and writing materials Paper, toner and printer accessories Hygiene articles and sanitary supplies Coffee, tea and breakroom supplies Packaging and shipping materials Cleaning products and waste solutions Labels, labeling and organization Why Bundle? Ordering many consumables from many suppliers quickly leads to a loss of overview. Bundled office supplies reduce search effort, individual orders and internal process costs. Frequently Asked Questions Does the entire office supply need to be bundled with one provider? Not necessarily; even a reduction to a few main suppliers saves significant effort compared to many individual orders. Which area is most often forgotten in planning? Hygiene and breakroom supplies; many companies initially only think of classic office stationery. What's the best way to start with bundled office supplies? The easiest way is to start with a brief inventory of currently used suppliers and article groups. Further Wiepa Guides Hygiene Articles in the Company: Planning Soap, Paper Towels and Sanitary SuppliesReliably Organizing Coffee and Breakroom Supplies in the Company Conclusion Good office supplies keep operations running. Find out more on Office Supplies for Businesses.

Core Assortments for Office Supplies: Reordering Consumables Made Easier

Core assortments for office supplies: Reordering consumables made easier In a nutshell If every order is reassembled, different items, prices, and suppliers emerge; a defined core assortment solves this problem permanently. The greatest effect occurs when as many consumption areas as possible are standardized together instead of individually. Many companies repeatedly reorder consumables. This costs time and leads to different items, prices, and suppliers. What belongs in a core assortment? Paper, toner, and printer accessories Folders, pens, and office supplies Hygiene and sanitation articles Coffee and break room supplies Packaging and shipping materials Cleaning supplies and trash bags Advantages less searching effort easier reordering better overview of consumption fewer stockouts clearer responsibilities Frequently Asked Questions Does a core assortment have to cover all areas simultaneously? No, it is usually more sensible to start with the most frequently ordered areas and gradually expand. Who should maintain the core assortment? Ideally, a central purchasing department that is also responsible for reordering and updating. How often should a core assortment be reviewed? An annual check is usually sufficient to replace outdated items and incorporate new needs. Further Wiepa Guides Office supplies for businesses: What all is included?Core assortment in purchasing: Why less choice often saves more money Conclusion A core assortment makes office supplies more predictable and economical. Wiepa supports in selecting suitable standard articles.

Showing 32/1002

Persönliche Beratung und Betreuung

Über 50 Tsd. Beschaffungsartikel im Zugriff

Click & Collect in Wiesbaden

Preisgarantie

Lieferung innerhalb 24h

Familienunternehmen seit 1946

Alles aus einer Hand. Konzentriert euch auf euer Kerngeschäft, wir konzentrieren uns auf Euch.

So erreichst du uns

Mo-Fr von 9:00-17:00

0611 928470

Lieber schriftlich?

info@wiepa.com

oder Vorort?

Fritz-Haber-Straße 4, 65203 Wiesbaden

Unsere Service

  • Actions
  • B2B Offer
  • Personal office planning
  • FAQ
  • Services in Wiesbaden
  • About Us
  • Test sitting in Wiesbaden
  • Blog

Nichts mehr verpassen

Immer informiert – und 10% sparen! 💙✉️ Melden Sie sich jetzt für unseren Newsletter an und verpassen Sie keine Angebote mehr! Als Dankeschön erhalten Sie einen 10 %-Gutschein für Ihre nächste Bestellung.

Email is invalid

Image alt
  • Imprint
  • Terms and Conditions
  • Data Protection & Security
  • Cancellations & Returns
  • Shipping & Payment
  • Battery Act
  • WITHDRAW NOW
  • Gesetzliche Gewährleistung
©

* Alle Preise inkl. gesetzl. Mehrwertsteuer zzgl. Versandkosten und ggf. Nachnahmegebühren, wenn nicht anders beschrieben.
** Rechnungskauf nur für Bestandskunden oder nach positiver Bonitätsauskunft. Bei negativer Bonitätsauskunft halten wir uns die Option offen die Bestellung auf Vorkasse zu ändern.

***Von der Gratisartikel Berechnung ausgeschlossen.

Copyright by Wiepa Bürofachpartner GmbH - Alle Rechte vorbehalten.

  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.

Bestellung widerrufen

Sie haben versehentlich bestellt? Jetzt Bestellung widerrufen